Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » REZOLVARI COMPLETE
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
09 Mar 2008, 00:17

[Trimite mesaj privat]

REZOLVARI COMPLETE    [Editează]  [Citează] 

Am inceput ieri postarea rezolvarilor complete in meniul din stanga ecranului la BAC2008.

Deja puteti gasi cateva rezolvari grupate pe variante, dar si rezolvari grupate pe tematica. Avand in vedere timpul scurt pana la examen credem ca ar fi de folos multor elevi sa lucreze problemele in acest mod. Va veti convinge ca multe se repeta.

IMPORTANT:
- folositi linkul "Cuprins" pentru a afisa lista tuturor problemelor grupate in tematica.
- fiecare problema va aminteste formula/formulele folosite. Le aveti ca linkuri.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
razvanvasile
Grup: membru
Mesaje: 1
07 Mar 2008, 11:26

[Trimite mesaj privat]


da o initiativa buna :D avand in vedere gradul de dificultate :D


---
in viatza tr sa cobori in iad sa ajungi in rai,,,,
Danna89
Grup: membru
Mesaje: 11
07 Mar 2008, 17:46

[Trimite mesaj privat]



Multumim frumos pentru ajutor

Zanitza
Grup: membru
Mesaje: 24
07 Mar 2008, 19:35

[Trimite mesaj privat]


Pentru M1 nu puneti??


---
Zanitza Zan-Zan() Zan zAn zaN )
Goldbach
Grup: membru
Mesaje: 295
07 Mar 2008, 23:58

[Trimite mesaj privat]


Subliniez ce a spus Pitagora : lucrul pe grupe de probleme care au "un numitor comun" este cel mai eficient, tinand cont si de perioada scurta pana la examen. Sugerati profesorilor, meditatorilor dar mai ales voua, cand lucrati individual, acest mod de abordare. Este practic imposibil sa memorati 1800 de rezolvari...important este sa retineti modurile de rezolvare (in cazul cel mai rau, memorati, chiar si "mecanic", anumiti algoritmi de rezolvare - nu acesta este, insa, scopul matematicii ! ).

Pentru cei de la MT1 : nu trebuie neaparat ca Pro-Didactica sa va grupeze problemele pe tipuri...puteti sa faceti voi insiva acest lucru...se eficientizeaza astfel, o data in plus, invatarea !

andr3i
Grup: membru
Mesaje: 1
09 Mar 2008, 00:17

[Trimite mesaj privat]


domnule pitagora...am tot cautat acel link nimit cuprins, unde atzi grupat subiectele dupa tematica-sau ceva d genul, dar fara rezultat imi putetzi spune exact unde dau d el:D
Va raman recunoscator!

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ