Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Bacalaureat 2008 » petitie impotriva subiectelor
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
sick777
Grup: membru
Mesaje: 6
07 Mar 2008, 18:12

[Trimite mesaj privat]

petitie impotriva subiectelor    [Editează]  [Citează] 

Pentru cei ce vor sa protesteze impotriva subiectelor curente, si doresc schimbarea lor sau reducerea numarului de subiecte intrati pe urmatorul link :

http://www.petitieonline.ro/petitie/semnaturi/petitie_impotriva_subiectelor_pentru_bacalaureat_2008_la_disciplina_matematica_m1_m2_-p53330040.html?msg_ok=1

Spuneti la cat mai multi prieteni...


---
Razi, maine sigur va fi mai rau )
Danna89
Grup: membru
Mesaje: 11
05 Mar 2008, 20:42

[Trimite mesaj privat]



Am semnat...Sper sa ne si ajute cu ceva

angellove
Grup: membru
Mesaje: 10
07 Mar 2008, 12:21

[Trimite mesaj privat]


Ok, hai sa o luam asa: daca sa zicem, se aproba modificarea subiectelor...pe la mijlocul lui martie in cel ami fericit caz...atunci asta ar insemna sa se faca alte subiecte, pentru ca, programa s-a schimbat, subiectele de anul trecut clar ca nu se pot face...deci asta inseamna alti 600 de itemi, care e clar ca nu se fac asa, cum bati din palme...(mai sunt doar 4 luni, sau cate) Care or sa trebuiasca verificati si mai stiu eu ce mai trebe facut; si rezolvate...in fine...intrebarea e: Nu avem de pierdut (timp, in principal) daca se vor schimba subiectele????

Irene89
Grup: membru
Mesaje: 13
07 Mar 2008, 18:12

[Trimite mesaj privat]


Parerea mea este ca decat sa ne preocupam de petitii sau mai stiu e ce forme de revolta, mai bine ne apucam serios si rezolvam subiectele.

Ce anume este deranjant? Faptul ca anul asta trebuie sa gandim putin mai mult decat anul trecut? Faptul ca nu mai sunt probleme banale? Consider ca un examen la matematica nu trebuie sa fie banal...
In plus, va dati seama ca acum nu se mai pot reface, avand in vedere cat s-a lucrat pentru scrierea lor!

In concluzie, resemnati-va! Asta este BAC-ul si trebuie sa trecem prin el asa cum au facut-o si altii..Daca ne pica un subiect de genul asta la prima vedere? In timpul examenului ce petitie mai faceati??

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ