Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Testare Naţională 2007 » v59,ex14,b
[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
metha2
Grup: membru
Mesaje: 5
28 May 2007, 14:05

[Trimite mesaj privat]

v59,ex14,b    [Editează]  [Citează] 

imi puteti explica si mie cum se rezolva exericitul 14 ,punctul b de la varianta 59 . pe rezolvarile de la dvs.nu prea am inteles . pe rezolvarile de la minister da un rezultat, pe www.matematic.ro da un alt rezultat iar la dvs nu inteleg ce rezultat este ....multumesc

daviodan
Grup: membru
Mesaje: 303
27 May 2007, 19:13

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
imi puteti explica si mie cum se rezolva exericitul 14 ,punctul b de la varianta 59 . pe rezolvarile de la dvs.nu prea am inteles . pe rezolvarile de la minister da un rezultat, pe www.matematic.ro da un alt rezultat iar la dvs nu inteleg ce rezultat este ....multumesc

Din relatia
si reprezentam grafic in sistemul de axe
functia f.

Pitagora
Grup: Administrator
Mesaje: 4750
27 May 2007, 23:37

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
imi puteti explica si mie cum se rezolva exericitul 14 ,punctul b de la varianta 59 . pe rezolvarile de la dvs.nu prea am inteles . pe rezolvarile de la minister da un rezultat, pe www.matematic.ro da un alt rezultat iar la dvs nu inteleg ce rezultat este ....multumesc


Vi se cere sa reprezentati grafic o dreapta. Orice dreapta este determinata de 2 puncte. Dreapta este aceasi la noi, pe matematic.ro si in indicatiile de pe edu.ro, doar punctele alese de pe ea sunt diferite.


---
Pitagora,
Pro-Didactician
metha2
Grup: membru
Mesaje: 5
28 May 2007, 14:05

[Trimite mesaj privat]


multumesc mult

[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47495 membri, 58496 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ