Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

[Subiect nou]   [Răspunde]
[1]
Autor Mesaj
nafets
Grup: membru
Mesaje: 28
21 Feb 2007, 21:38

[Trimite mesaj privat]

Editare    [Editează]  [Citează] 

Am o intrebare...in editarea solutiilor nu se poate scrie doar cu negru (sunt imprimante care nu au cartus color) Sau posibilitatea convertirii pdf in word (de ex.)Multumesc !


---
len
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
21 Feb 2007, 20:17

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Am o intrebare...in editarea solutiilor nu se poate scrie doar cu negru (sunt imprimante care nu au cartus color) Sau posibilitatea convertirii pdf in word (de ex.)Multumesc !

Folosim culori ca sa distingem formulele matematice, si nu de putine ori din motive educative. De exemplu

arata clar fiecare cifra de unde apare, etc. Selectati din meniul de imprimare "grayscale" si totul va fi OK. Formulele matematice apar 80% gri, deci vizibilitatea lor nu este afectata.

In ceea ce priveste MS-Word, ne pare rau, dar nu suportam standardele "inchise" sau "proprietare". MS-Word cade in aceasta categorie, pdf nu.


---
Euclid
nafets
Grup: membru
Mesaje: 28
21 Feb 2007, 21:15

[Trimite mesaj privat]


Multumesc frumos ptr optiunea grayscale (merge perfect). Asteptam variantele in continuare 21,22,23,....


---
len
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
21 Feb 2007, 21:38

[Trimite mesaj privat]


[Citat]
Multumesc frumos ptr optiunea grayscale (merge perfect). Asteptam variantele in continuare 21,22,23,....

Vin si ele in curand. Insa va trebui sa actualizam ceea ce e postat mai intai. Vom specifica clar cand o varianta anume corespunde cu subiectele "finale".


---
Euclid
[1]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47488 membri, 58465 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ