Bine ai venit guest
 
User:
Pass:

[Creare cont]
[Am uitat parola]
iBac = materialul ULTRACOMPLET de pregătire pentru bac la mate. Dacă vrei poţi.
Forum pro-didactica.ro  [Căutare în forum]

Forum » Problema săptămânii » reorganizare
[Subiect nou]   [Răspunde]
[Prima pagină]   « [1] [2]
Autor Mesaj
Euclid
Grup: Administrator
Mesaje: 2659
28 Oct 2008, 22:26

[Trimite mesaj privat]


[Citat]

1. Cred ca m-am prostit complet: un an are 52 de saptamanani, doi ani 104, si ceva zile! Ceea ce propuneti este o PROBLEMA? Un test sau ... ceva ce nu inteleg! 166x7=1162 zile adica 1162:365= 3 ani si ceva! Suntem (sunteti) in alta dimensiune?


Domnule Profesor,

Contextul celor 166 de saptamani este unul ironic !!! Adica, din decembrie pana in iunie (anul urmator) au existat 166 asa-zise probleme ale saptamanii; textul complet ar suna cam asa:

experienta arata ca din decembrie anul trecut pana in prezent, problema saptamanii a fost publicata 166 de ori

In rest, va multumim pentru observatii si sugestii (acesta a fost chiar scopul acestui thread).


---
Euclid
icc
Grup: membru
Mesaje: 1
11 Jul 2011, 22:03

[Trimite mesaj privat]


Buna la toata lumea.
Numai ce am parcurs diversele pareri ale utilizatorilor acestui site in legatura cu restructurarea si consider ca oricare dintre variante poate sa fie utilizata, dar confruntandu-ma cu problema "asta nu o stiu rezolva fiidca nu am invatat inca" de-a lungul anilor scolari consider ca o impartire a porblemelor pe clase este cea mai utila.
In general oamenii si mai ales elevii nu au rabdare nici macar pana se deschide calculatorul dar sa il mai pui sa caute si altele...E adevarat ca sunt si elevi sarguinciosi dar sa nu ne adresam numai la un segment limital al cererii.
In concluzie e bine sa ne facem viata mai usoara daca se poate, nu credeti?

[Prima pagină]   « [1] [2]


Legendă:  Access general  Conţine mesaje necitite  47500 membri, 58497 mesaje.
© 2007, 2008, 2009, 2010 Pro-Didactica.ρ